Ēriks Bērziņš

Foto lekcija

Individuāla foto lekcija

(foto lekcija, individuāla foto lekcija, foto kursi, foto nodarbības, foto apmācība)

Vairāku cilvēku mudināts, esmu nolēmis piedāvāt individuālas foto lekcijas, jo man tas ļoti labi sanākot. :) Iemesls, kāpēc šie cilvēki vēlējās individuālu foto apmācību pie manis, ir tas, ka apgūt fotografēšanu grupā ar vēl daudziem citiem interesentiem, ir problemātiski – nevar uzdot visus svarīgos un mazāk svarīgos jautājumus, jo šādi tiek kavēts laiks pārējiem grupas biedriem.

Bez šaubām, individuāls darbs ar cilvēku ir vairākas reizes produktīvāks par grupas nodarbībām. Lai uzzinātu vairāk par manu individuālās foto lekcijas piedāvājumu, lasi tālāk.

Kur un kā notiek foto lekcija?

Viss notiek brīvā veidā, jo neīrēju nekādas telpas, kas sadārdzinātu šo pakalpojumu. Foto lekciju varam veidot, piemēram, ar foto sarunām pie tējas vai kafijas kādā kafejnīcā. Kad tehniskās lietas un tava fotoaparāta iespējas ir izrunātas, varam iziet praktiskā foto pastaigā. Ja domā, ka mājas apstākļos foto lietas uztversi daudz labāk, nav problēmu, varu atbraukt ciemos.

Ko var izrunāt un apgūt foto lekcijā?

No sākuma kopīgi iepazīsimies ar tavu fotoaparātu un tā tehniskajām iespējām. Lietošanas pamācības līdzi paņemšana ir ļoti ieteicama. It sevišķi, ja lieto foto tehniku, kas nav Nikon vai Canon.

Pēc iespējas nesarežģītā valodā izskaidrošu un praktiski parādīšu galvenos raksturlielumus, kas veido fotogrāfiju:

  • slēdža ātrums
  • diafragma
  • ISO

Foto lekcijas pamatā ir nepārtraukta teorijas vizualizācija praktiskā darbībā, lai tev uzreiz ir redzams, kas mainās, mainot kādu no iepriekš nosauktajiem raksturlielumiem. Foto lekcijā iespējams iemācīties maksimāli izmantot fotoaparāta tehniskās iespējas un saprast, kādi uzstatījumi ir jāliek konkrētos fotografēšanas apstākļos, lai tavas fotogrāfijas būtu vienmēr izdevušās.

Uzzināsi, kā pareizi uzstādīt WB (baltā balanss), lietot ārējo un iebūvēto zibspuldzi, fotografēt kustīgus priekšmetus, kā izmantot dabīgo jeb pieejamo apgaismojumu utt.

Ar prieku atbildēšu uz jebkādiem tev neskaidriem jautājumiem.

Cik ilgi notiek foto lekcija?

Foto lekcijas ilgums ir 4h. Šajā laikā ir ierēķināta ~ 20min pauze, lai atvilktu elpu un atcerētos jautājumus, kas aizmirsti uzdot. :)

Cik maksā foto lekcija?

Maksa par 4h individuālu foto lekciju ir EUR 70. Ja foto lekcija notiek ārpus Rīgas, maksa par transporta izdevumiem ir EUR 14 par 100km.

Vai tev ir nepieciešama foto lekcija?

Tas tev ir jāizlemj pašam. :) Ja esi iegādājies foto aparātu, bet joprojām ar to bildē A (automātiskajā) režīmā, tad foto lekcija ir tieši priekš tevis, lai iemācītos fotografēt M (manuālajā) režīmā un saprastu, cik daudz jaunu iespēju paver tava foto tehnika.

Kā pieteikties individuālajai foto lekcijai?

Atraksti man e-pastu vai aizpildi kontaktformu sadaļā Kontakti ar tematu “Individuāla foto lekcija” un norādi šādu informāciju:

  • Tavs vārds, uzvārds, telefona numurs
  • Vēlamais foto lekcijas datums/laiks
  • Kā novērtē savas foto zināšanas
  • Vai ir kas specifisks, ko vēlētos apgūt foto lekcijā
  • Kādu foto tehniku izmanto (foto kamera, objektīvi, zibspuldzes u.c.)
  • Cita informācija, ko uzskati par būtisku