Ēriks Bērziņš

Pakalpojumi

Fotosesijas

(mākslas fotosesija, individuāla fotosesija, pirmskāzu fotosesija, ģimenes fotosesija, pāru fotosesija, punča jeb topošo vecāku fotosesija, bērnu fotosesija)

Atkarībā no jūsu vēlmēm, fotografēšanās var notik gan studijā, gan jebkurā citā vietā, jo izmantoju studijas gaismas un zibspuldzes fotografēšanai gandrīz jebkuros apstākļos. Aicinu nebadīties arī no lietus vai sniega, jo, veiksmīgi noorganizējot un pārdomājot fotosesiju, tie var būt lieliski noskaņas papildinoši elementi.

Lielākā daļa cilvēku, ko fotografēju, iepriekš ir fotografējušies tikai dažas reizes vai tikai pirmo reizi, tāpēc fotosesijas veidoju brīvā formā – nelieku veidot  sarežģītas un nedabīgi statiskas pozas. Komunicējot mēģinu notvert dabīgas pozas un emocijas.

Jūs saņemat:

 • Visas bildes apstrādātas un ierakstītas diskā vai nodotas caur internetu.

Reportāžas foto

(ballīšu foto, sporta spēļu fotografēšana, kultūras un mākslas pasākumu fotografēšana, uzņēmuma ballītes fotografēšana)

Reportāžu fotografēju ar pārdomātu kompozīciju un gaismu, lai fotogrāfijas ne tikai sižetiski attēlotu konkrēto pasākumu, bet, lai tās būtu interesantas un kas vairāk par tikai reportāžu.

Pēc nepieciešamības, fotografējot izmantoju vairākas radio vadāmas zibspuldzes, ko uz statīviem izvietoju dažādās vietās, lai panāktu fotogrāfiju telpiskumu un noskaņu.

Jūs saņemat:

 • Visas bildes apstrādātas un ierakstītas diskā vai nodotas caur internetu.

Izbraukuma fotostudija

Izbraukuma fotostudija ir lieliska izvēle, ja rīkojat ballīti un vēlaties atraktīvi pavadīt laiku fotografējoties. Atbilstoši ballītes tematikai ir iespējams izrunāt un izdomāt fotografēšanās aksesuārus un fonu uz kā bildēties. Fonam var improvizēti izmantot gan esošo vidi, gan studijas fonu vai speciāli nodrukāt ballītes tematikai atbilstošu fonu.

Ir iespējama 10x15cm fotogrāfiju tūlītēja izdruka uz īpaši noturīga un kvalitatīva Canon foto papīra. Maksa par šo pakalpojumu pēc vienošanās.

Jūs saņemat:

 • Visas bildes apstrādātas un ierakstītas diskā vai nodotas caur internetu.

Individuāla foto lekcija

(foto lekcija, individuāla foto lekcija, foto kursi, foto nodarbības, foto apmācība)

Vairāku cilvēku mudināts, esmu nolēmis piedāvāt individuālas foto lekcijas, jo man tas ļoti labi sanākot. :) Iemesls, kāpēc šie cilvēki vēlējās individuālu foto apmācību pie manis, ir tas, ka apgūt fotografēšanu grupā ar vēl daudziem citiem interesentiem, ir problemātiski – nevar uzdot visus svarīgos un mazāk svarīgos jautājumus, jo šādi tiek kavēts laiks pārējiem grupas biedriem.

Bez šaubām, individuāls darbs ar cilvēku ir vairākas reizes produktīvāks par grupas nodarbībām. Lai uzzinātu vairāk par manu individuālās foto lekcijas piedāvājumu, lasi tālāk.

Kur un kā notiek foto lekcija?

Viss notiek brīvā veidā, jo neīrēju nekādas telpas, kas sadārdzinātu šo pakalpojumu. Foto lekciju varam veidot, piemēram, ar foto sarunām pie tējas vai kafijas kādā kafejnīcā. Kad tehniskās lietas un tava fotoaparāta iespējas ir izrunātas, varam iziet praktiskā foto pastaigā. Ja domā, ka mājas apstākļos foto lietas uztversi daudz labāk, nav problēmu, varu atbraukt ciemos.

Ko var izrunāt un apgūt foto lekcijā?

No sākuma kopīgi iepazīsimies ar tavu fotoaparātu un tā tehniskajām iespējām. Lietošanas pamācības līdzi paņemšana ir ļoti ieteicama. It sevišķi, ja lieto foto tehniku, kas nav Nikon vai Canon.

Pēc iespējas nesarežģītā valodā izskaidrošu un praktiski parādīšu galvenos raksturlielumus, kas veido fotogrāfiju:

 • slēdža ātrums
 • diafragma
 • ISO

Foto lekcijas pamatā ir nepārtraukta teorijas vizualizācija praktiskā darbībā, lai tev uzreiz ir redzams, kas mainās, mainot kādu no iepriekš nosauktajiem raksturlielumiem. Foto lekcijā iespējams iemācīties maksimāli izmantot fotoaparāta tehniskās iespējas un saprast, kādi uzstatījumi ir jāliek konkrētos fotografēšanas apstākļos, lai tavas fotogrāfijas būtu vienmēr izdevušās.

Uzzināsi, kā pareizi uzstādīt WB (baltā balanss), lietot ārējo un iebūvēto zibspuldzi, fotografēt kustīgus priekšmetus, kā izmantot dabīgo jeb pieejamo apgaismojumu utt.

Ar prieku atbildēšu uz jebkādiem tev neskaidriem jautājumiem.

Cik ilgi notiek foto lekcija?

Foto lekcijas ilgums ir 4h. Šajā laikā ir ierēķināta ~ 20min pauze, lai atvilktu elpu un atcerētos jautājumus, kas aizmirsti uzdot. :)

Cik maksā foto lekcija?

Maksa par 4h individuālu foto lekciju ir EUR 70. Ja foto lekcija notiek ārpus Rīgas, maksa par transporta izdevumiem ir EUR 14 par 100km.

Vai tev ir nepieciešama foto lekcija?

Tas tev ir jāizlemj pašam. :) Ja esi iegādājies foto aparātu, bet joprojām ar to bildē A (automātiskajā) režīmā, tad foto lekcija ir tieši priekš tevis, lai iemācītos fotografēt M (manuālajā) režīmā un saprastu, cik daudz jaunu iespēju paver tava foto tehnika.

Kā pieteikties individuālajai foto lekcijai?

Atraksti man e-pastu vai aizpildi kontaktformu sadaļā Kontakti ar tematu “Individuāla foto lekcija” un norādi šādu informāciju:

 • Tavs vārds, uzvārds, telefona numurs
 • Vēlamais foto lekcijas datums/laiks
 • Kā novērtē savas foto zināšanas
 • Vai ir kas specifisks, ko vēlētos apgūt foto lekcijā
 • Kādu foto tehniku izmanto (foto kamera, objektīvi, zibspuldzes u.c.)
 • Cita informācija, ko uzskati par būtisku

Ja šeit nav minēts kāds tev vēlamais foto pakalpojumu veids, bet patika mani darbi, atraksti par foto vēlmēm un noteikti kaut ko sadomāsim!